Завантажити ще

У Міносвіти розповіли про спротив ректорів оптимізації вишів

У Міносвіти розповіли про спротив ректорів оптимізації вишів
Фото: facebook.com/mychailo.wynnyckyj

У процесі оптимізації вищих навчальних закладів найбільше спротиву Міністерство освіти і науки зустріло з боку ректорів. Про це заявив заступник міністра Михайло Винницький в ефірі телемарафону, повідомив «Інтерфакс-Україна».

- Найважливіший спротив насправді часто пов'язаний з амбіціями ректора. Ми маємо розуміти, що хто буде скорочений у цьому всьому процесі - замість двох ректорів стане один. А це болючий процес для лідера, - сказав він.

Винницький запевнив, що Міносвіти не має мети скоротити кількість викладачів під час об'єднання вишів.

- Навпаки, ми зараз зменшуємо деяке навантаження на викладача, щоб забезпечити ту кількість викладачів. Питання не в економії, а в тому, щоб покращити якість освіти, - заявив він.

  • Міносвіти планує вийти на модернізовану мережу вищих навчальних закладів до літа 2025 року.
  • Міністр Оксен Лісовий заявляв, що замість двох-трьох слабких університетів необхідно створити на їхній базі один потужний заклад і концентрувати інвестиції в ньому.
  • Заступник міністра Михайло Винницький вважає, що в містах, де живуть від 100 до 350 тисяч громадян, слід утримувати не більш ніж два виші, менш ніж 100 тисяч населення - один виш, а в містах із кількістю жителів понад 350 тисяч може формуватися мережа вишів.