Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Німецький корабель вперше відбив атаку хуситів у Червоному морі в рамках операції ЄС

Німецький корабель вперше відбив атаку хуситів у Червоному морі в рамках операції ЄС
Фото: REUTERS/Carmen Jaspersen

Німецький військовий корабель Hessen вперше відбив напад хуситів у Червоному морі. Фрегат ВМС ФРН із 240 військовослужбовцями на борту успішно вразив два дрони 27 лютого. Про це 28 лютого повідомило видання Deutsche Welle із посиланням на представника Бундесверу.

ЄС погодив міжнародну військову операцію Aspides ("Щити" грецькою мовою) у Червоному морі 8 лютого. 24 лютого Бундестаг надав Бундесверу мандат на участь у місії. Він дає змогу приєднати до операції до 700 німецьких військових.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус назвав її "одною з найнебезпечніших за десятиліття" для ФРН. У ВМС Німеччини повідомили, що готуються до відбиття атак ракет, дронів та "катерів-камікадзе".

Метою європейської операції є захист торговельного судноплавства від нападів з боку ісламістських повстанців-хуситів із Ємену. Через атаки великі судновласницькі компанії відмовляються від використання найкоротшого маршруту між Азією та Європою Червоним морем і через Суецький канал.

  • Хусити нападом на торгові судна намагаються змусити Ізраїль припинити удари по Сектору Гази, які почалися після атаки терористичного палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня.
  • США та Великобританія завдають ракетних ударів по цілях у Ємені.