Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В ISW вважають, що РФ повернула собі стратегічну ініціативу на полі бою

В ISW вважають, що РФ повернула собі стратегічну ініціативу на полі бою
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські війська повернули собі ініціативу на всьому фронті. Ймовірно, вони зможуть проводити наступальні операції де і коли захочуть, доки вони утримуватимуть ініціативу. Про це йдеться в останньому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Військові аналітики наголосили, що президент Володимир Зеленський під час останньої пресконференції заявив про підготовку РФ нового наступу, який розпочнеться наприкінці травня або влітку 2024 року. Він також сказав, що українські військові мають чіткий план протидії російським військам. 

За даними ISW, російські війська повернули собі ініціативу на всьому театрі військових дій після контрнаступу України влітку 2023 року. Росія, ймовірно, зможе визначати час, місце і масштаб майбутніх наступальних операцій в Україні, вважають аналітики. Вони пишуть, що якщо Україна буде вести активну оборону на всьому театрі військових дій у 2024 році, то вона таким чином віддасть стратегічну ініціативу Росії. 

Російські війська матимуть можливість, вважають аналітики, маневрувати концентрацією резервів і визначати, як і куди розподіляти ресурси, змушуючи Україну до оборонних дій доти, доки Росія буде утримувати стратегічну ініціативу. 

Та українські війська можуть позбавити Росію цих можливостей, якщо матимуть достатньо засобів, щоб кинути виклик російській ініціативі і проводити власні наступи у 2024 році.

  • 26 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Ліховий повідомив, що ЗСУ відійшли від села Ласточкине Донецької області. 
  • За словами представника ОСУВ "Таврія" Дмитра Ліхового, після відходу Збройних сил України з Ласточкиного на Донеччині російські окупанти посилили свою активність. Ворожі війська намагаються з трьох боків штурмувати Орлівку. 

 

Новини по темі: Війна України з Росією