Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Соратниця Навального заявила, що його намагалися обміняти на засудженого у Німеччині співробітника ФСБ

Соратниця Навального заявила, що його намагалися обміняти на засудженого у Німеччині співробітника ФСБ
Фото: REUTERS/Nacho Doce

Олексія Навального намагалися обміняти на Вадима Красикова - громадянина Росії, якого в Німеччині засудили до довічного ув'язнення за вбивство. Про це 26 лютого повідомила соратниця померлого у колонії російського опозиціонера Марія Певчих.

У відео, опублікованому на youtube-каналі Навального, Певчих розповіла, що 15 лютого, за день до смерті опозиціонера, "отримала підтвердження про те, що переговори ведуться і перебувають на фінальній стадії".

За словами Певчих, команда два роки намагалася досягти обміну Олексія Навального. Реалізацію плану обміну допоміг вигадати журналіст-розслідувач Христо Грозєв. У переговорах взяв участь російський олігарх Роман Абрамович.

- Переговори нарешті підійшли до фінальної стадії - і тут Путін вирішив, що коли Красикова готові віддати, то його віддадуть і без Навального. Тому вирішив убити його, - заявила соратниця російського політика.

Офіцера ФСБ Вадима Красикова засудили до довічного ув'язнення в Німеччині у грудні 2021 року. Його визнали винним у вбивстві громадянина Грузії й колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі у Берліні 23 серпня 2019 року.

Хангошвілі під час другої чеченської війни командував одним із підрозділів, які боролися проти російської армії. Він певний час жив в Україні. У жовтні 2021 року свідок з України впізнав у берлінському суді обвинуваченого у вбивстві Хангошвілі. Підприємець із Харкова на ім'я Олександр повідомив, що Красиков – чоловік сестри його дружини.