Завантажити ще

Верховна Рада визнала Чеченську республіку Ічкерія окупованою Росією

Верховна Рада визнала Чеченську республіку Ічкерія окупованою Росією
Фото: t.me/bakumov_official

Верховна Рада України визнала Чеченську республіку Ічкерія тимчасово окупованою Росією і засудила геноцид чеченського народу. Про це 18 жовтня у своїх телеграм-каналах повідомили народні депутати Олександр Бакумов і Ярослав Железняк.

- Рада підтримала визнання Чеченської Республіки Ічкерія як тимчасово окупованої Російською Федерацією і засудження вчинення геноциду чеченського народу. За відповідну постанову проголосували - 287 голосів, - написав Железняк.

У тексті ухваленої заяви український парламент засуджує міжнародні злочини, скоєні Росією під час першої (1994-1996 рр.) та другої (1999-2009 рр.) воєн проти Чеченської Республіки Ічкерія, політику геноциду чеченського народу, яка наслідувала злочинні дії царського режиму 1817-1864- років та радянської влади 1944 року, пише “Інтерфакс-Україна”. Верховна Рада закликала держави-члени ООН та міжнародні організації забезпечити незалежне та неупереджене розслідування міжнародних злочинів, скоєних на території тимчасово окупованої Чеченської Республіки Ічкерія, та притягнення до відповідальності винних осіб.

7 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав указ про визнання Курильських островів територією Японії, яка тимчасово окупована Росією.

Новини по темі: Верховна Рада Чечня