Завантажити ще

Через страйк фермерів на польському кордоні застрягли 2200 фур

Через страйк фермерів на польському кордоні застрягли 2200 фур
Фото: suspilne.media

Станом на понеділок, 26 лютого, польські фермери продовжують блокувати шість пунктів пропуску на кордоні з Україною. Наразі у чергах стоять 2200 фур, повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко під час телемарафону.

- Кількість напрямків (блокади. – Ред.) незмінна - їх 6. З українського боку йдеться про пункти пропуску "Ягодин", "Устилуг", "Угринів", "Рава-Руська", "Шегині" та "Краківець". Сукупно на всіх цих напрямках на території Польщі станом на ранок (26 лютого. - Ред.) у чергах з можливістю проїзду в бік України перебуває десь 2200 вантажівок, - зазначив він.

Загалом за годину польські фермери пропускають на кожному з напрямків по кілька вантажівок, які слідують з Польщі та в Польщу. Але більше вони блокують рух для вантажівок, які слідують саме з України на територію цієї країни. Спікер ДПСУ додав, що найбільшими є черги навпроти "Краківець", "Рава-Руська" та "Ягодин". 

- Якщо говорити про останній напрямок, то тут перетинає кордон найменша кількість вантажівок. За минулу добу в бік України прослідували десь 50 вантажівок. Натомість за останні дні польські фермери не пропускають жодної вантажівки, яка слідує з України до Польщі на цьому напрямку. І, власне, показники перетину кордону з України до Польщі залишаються нульовими, - додав Демченко.

  • 1 березня планують відновити протести у кількох містах і польські перевізники. Вони стверджують, що українські перевізники витісняють їх із ринку, і вимагають відновити зобов'язання отримання дозволів українськими перевізниками з листопада 2023 року.
  • Фермери з країн ЄС провели масштабні протести вздовж чеських кордонів 22 лютого. Деякі пункти пропуску було заблоковано. Фермери виступають за скорочення бюрократії та зміни у політиці Європейського Союзу.
Новини по темі: Польща Кордон блокада