29 травня
Завантажити ще

10 ключових заяв Зеленського на пресконференції: про мобілізацію жінок, Залужного та відкриття аеропорту

10 ключових заяв Зеленського на пресконференції: про мобілізацію жінок, Залужного та відкриття аеропорту
Фото: REUTERS

Підсумкова пресконференція президента Володимира Зеленського тривала понад дві години. Прозвучали питання від 32 українських та іноземних ЗМІ. KP.UA опублікує ключові заяви Зеленського на пресконференції 19 грудня. 

Про план мобілізації 

- Генштаб ЗСУ на Ставці Верховного головнокомандувача запропонував мобілізувати додатково 450-500 тисяч людей. Це дуже серйозна цифра. Я сказав, що мені потрібно більше аргументів, щоб це підтримати. Я не побачив у запропонованому мобілізаційному плані питання демобілізації - хто заслуговує на право на відпочинок. Мобілізація у такому форматі  коштуватиме Україні додаткових 500 мільярдів гривень… Я хотів би розуміння від прем'єр-міністра та міністра фінансів - а звідки гроші.

Про мобілізацію жінок та людей молодших 27 років

- Жінок - ні, не підпишу. Що стосується 25 років, якщо я побачу всі аргументи, що це потрібно, то з цим погоджусь.

Чи є у Зеленського конфлікт із Залужним

- А для чого комусь допомагати і розвивати цю тематику? У мене робочі стосунки із Залужним. Він має відповідати за результат на полі бою як Главком. Є багато там питань. Це складне питання - наступ: щось було, чогось не було, щось дійшло, чогось не вистачає. Бути Головкомом - це честь. Бути президентом - це честь. Держава Україна - це не про особисте... У мене немає питань про особисте. Все моє особисте - з моєю дружиною.

Про відкриття аеропорту "Бориспіль"

- Що стосується аеропорту "Бориспіль", це як Чорне море. Це дуже серйозна операція. Відкриття "Борисполя" - це перемога української ППО. Це буде говорити про те, що Україна перемагає. Це буде дуже серйозний економічний крок також. Скажу відверто, ми ставимо таке запитання нашим колегам. І знаємо, що конкретно нам потрібно...ми працюємо над її ідеєю.

Про множинне громадянство 

- Напевно, треба думати про множинне громадянство, відповідний закон є. Я вважаю, що це нормально. Хтось народився в Канаді й дати їм можливість підтримувати Україну… Є тонкі питання в множинному громадянстві. Я хочу, щоб жінки та діти чули це, щоб вони не спішили відмовлятись від громадянства нашої держави. І множинне громадянство частково вирішує це питання.

Про недостойну поведінку деяких депутатів

- Що стосується депутатів… повинні вони займатися своєю роботою. Бути моральними авторитетами. На жаль, це не відбувається…Є відсоток людей, які голосують, які працюють… Він (депутат – ред.) нічим не відрізняється від бізнесмена, який салюти включає на свій день народження, коли військові воюють. Я не ділю цих людей...Так, є різні люди в Раді, так само як і у державі. І тому буде правильно - за корупцію карати, але не забувати, що хтось все-таки щось робить для України. Люди такі, як вони є.

Чи закінчиться війна у 2024 році

- Думаю, що ніхто не знає відповіді. Навіть ті поважні люди (командири, західні партнери), коли кажуть, що війна буде тривати багато років, — вони не знають. Це діалог і думки, а думки дуже часто відрізняються від реальності.

Про переговори з Росією

- Коли саміт лідерів відбудеться (...) буде домовленість між країнами про фундаментальні речі, з якими ми почнемо потім працювати й готувати відповідний документ. Коли буде готовий відповідний документ, тоді ми зможемо його в тому чи іншому форматі передати представникам Російської Федерації.

Про виробництво мільйона дронів у 2025 році

- Щодо виробництва - мільйон дронів наступного року ми виробимо. Мільйон ми зробимо. Ми зробимо все, щоб так воно й було. Я знаю, що так воно й буде.

Про вступ до НАТО

- Щодо НАТО. Для нас це найпотужніший варіант. Нас не запрошують в НАТО. І сигнали щодо часткової участі якихось... Чесно кажучи - маячня.

Новини по темі: Володимир Зеленський