Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
30 квiтня
Завантажити ще

Російські літаки може збивати «блукаючий» Patriot

Російські літаки може збивати «блукаючий» Patriot
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua (ілюстративне)

Останніми днями українська система ППО показує дуже добрі результати. Тільки за 17-19 лютого збито відразу кілька літаків противника – винищувачів та бомбардувальників: чотири Су-34 та два Су-35.

Це саме ті літаки, які скидали КАБи (керовані авіаційні бомби) на наші позиції в Авдіївці та які завдавали найбільших пошкоджень нашій обороні.

«Блукаючий Patriot» працює із «засідки»

У мережі з'явилася версія, що це результат роботи так званого «блукаючого Patriota». Мовляв, кілька комплексів охороняють міста, а один «працює» на лінії фронту. На користь цього припущення говорить той факт, що ці літаки збити не так просто. Це - нові російські машини, призначені для завдання ударів авіаційними засобами ураження по цілях в оперативній і тактичній глибині на віддаленні 150-600 км від лінії бойового зіткнення.

За своїми бойовими можливостями Су-34 належить до покоління 4++ і дозволяє здійснювати виконання основних бойових завдань без супроводу винищувачів прикриття. Він нафарширований системами РЛЗ та РЕБ. З метою підвищення живучості літака та захищеності екіпажу зовнішній корпус кабіни літака виконаний з броньованої оболонки із застосуванням надміцного титанового сплаву. У пресслужбі ВПС України зі зрозумілих причин не коментують цю тему, а ось військові та авіаційні експерти не виключають факт застосування комплексів Patriot.

- Якщо враховувати дальність ураження цього комплексу (150 кілометрів) та відстань від фронту місць падіння російських літаків, то це теоретично цілком можливо. Один літак упав біля села Дякове у Луганській області – це може бути робота Patriot. Другий – під Амвросіївкою Донецької області, це може бути робота нашого комплексу С300, – пояснює авіаційний експерт Валерій Романенко.

За його словами, комплекси можуть працювати завдяки тактичному прийому зенітно-ракетних військ – «засідка».

- Це означає, що у певному районі, неподалік лінії фронту, розміщують кілька пускових установок, які охоплюють весь радіус ураження сектора. Тут знаходиться і станція наведення. І вони там, що називається, завмирають. Паралельно працює станція розвідки, яка фіксує цілі. Як тільки вона виявить переміщення цілі в зону влучення цього комплексу (за висотою та довжиною), включається станція наведення Patriot. Здійснюється пуск, а комплекс моментально змінює своє місцезнаходження, щоб його не захопили та не накрили ворожі засоби стеження. Має 20 хвилин на час згортання. Я не можу стверджувати, що саме це зараз відбувається, але теоретично це цілком реально, – пояснює Валерій Романенко.

Це можуть бути і франко-італійські SAMT/Ри

Військово-політичний експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак також вважає, що «блукаючий Patriot» «робить велику справу». Адже саме через російську авіацію, яка закидала УАБами наші позиції, переважно і залишили Авдіївку.

- Команда Patriot полює на російські літаки. Причому наші «мисливці» з Повітряних сил діють як ілюзіоністи та ловлять «рашистські вундервафлі» (диво-зброю. – Ред.). 6 штук за 72 години – це фантастика. Росіяни закидали Авдіївку КАБами і отримали відповідь, - вважає експерт.

За його словами, у росіян ще відсіється багато літаків, але вже зараз відчувається сильний дефіцит пілотів. Адже на такі літаки не посадиш будь-якого льотчика-недоука, що попався під руку.

- Тобто «блукаючий Patriot» завдає серйозної і відчутної шкоди ворогові. Якщо ми ще отримаємо такі комплекси, це стане гарною підмогою. Плюс довгоочікувані літаки F16 значно посилять нашу ППО, – припускає Іван Ступак.

Колишній заступник начальника Генштабу України Ігор Романенко вважає, що це можуть бути не обов'язково Patriot, а й франко-італійські SAMT/Pи.

- Вони набагато мобільніші за Patriot. Вони швидше йдуть з позиції удару та змінюють дисклокацію, щоб їх не засік ворог, - пояснює він.