22 червня
Завантажити ще

Поляки повністю заблокували пункт пропуску "Ягодин – Дорогуськ" - черга понад 15 км

Станом на ранок 19 лютого польські перевізники продовжують блокувати шість пунктів пропуску. Найгірша ситуація на ПП «Ягодин – Дорогуськ», де взагалі припинився рух вантажного транспорту, повідомили в пресслужбі Мінінфраструктури.

- На пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» взагалі припинився рух вантажного транспорту. Там не пропускаються гуманітарні, швидкопсувні вантажі та паливо. Це прямий вплив на нашу обороноздатність. Також через цей пункт пропуску з України не можуть виїхати порожні вантажівки, що їдуть за критично необхідними товарами, - розповів заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.

Вантажівки вимушені чекати у понад 15-кілометровій черзі для порожніх авто на пункті пропуску «Нижанковичі – Мальховіце», де тимчасово призупинена реєстрація до "єЧерги".

Своєю чергою міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що вже провів термінові перемовини з Яцеком Сєвєрой, головою Бюро нацбезпеки Польщі, щодо неприпустимості бокади кордону, зокрема, для пасажирського транспорту.

- Блокування кордону – це пряма загроза безпеці країни, що обороняється. Подібні дії негативно впливають на наше протистояння спільному ворогу на ім’я росія.  Жінки та діти, що шукали прихистку від війни і в силу різних причин повертаються додому, не можуть ставати заручниками бізнес-інтересів, - сказав Кубраков.

  • Наразі заблокованими для вільного руху вантажівок є «Ягодин – Дорогуськ», «Угринів – Долгобичув», «Устилуг – Зосін», «Шегині – Медика», «Рава-Руська – Гребенне» та «Краківець – Корчова».  Завдяки послузі "єЧерга" з українського боку кордону немає фізичних черг на виїзд, натомість на територій Польщі на дорозі очікують близько 3 тисяч вантажівок. 
  • 18 лютого поляки також тимчасово блокували залізничний рух. Фото та відео у своєму твіттері опублікував лідер протесту польських перевізників Рафал Меклер. На кадрах можна побачити трактор із плакатом "Валіть додому, невдячні с#чі діти". 
Новини по темі: Польща Кордон блокада