Завантажити ще

Степан Хмара: Інформація про мою смерть перебільшена, я в лікарні

Степан Хмара: Інформація про мою смерть перебільшена, я в лікарні
Фото: facebook.com/tdanylenko

Степан Хмара спростував повідомлення про свою смерть і розповів, що інтенсивно лікується. Про це дисидент, екснардеп та Герой України написав у своєму фейсбуці 15 лютого.

- Інформація про мою смерть дещо перебільшена! Я знаходжуся в лікарні, інтенсивно лікуюся і ще думаю чимало прожити! - заявив він.

Історик та журналіст Вахтанг Кіпіані повідомив на своїй сторінці, що 14 лютого було зібрано понад пів мільйона гривень на лікування Степана Хмари. Журналістка Тетяна Даниленко також подякувала за дуже швидкий збір на лікування. 

- Учора ввечері препарати були закуплені, сьогодні він вже отримує необхідне лікування. Дай Бог, щоб підійшла нова схема лікування. "Хімія" вже є, а решту коштів патронатна служба "Азову" буде використовувати на оплату стаціонарного лікування в одній з найкращих приватних клінік, - написала Даниленко у фейсбуці.

У коментарях до свого допису журналістка уточнила, що ліки, які призначили Степану Хмарі, не гарантовані державою, а попередні призначали за кордоном.

  • 14 лютого Вахтанг Кіпіані й Тетяна Даниленко повідомили, що один з лідерів антикомуністичного руху опору 1970-1980 років Степан Хмара перебуває у лікарні. На "хімію" на найближчі кілька днів йому потрібно приблизно 200 000 гривень, “і це не рахуючи поточних оплат за стаціонарне лікування”. Даниленко зазначила, що Степан Хмара - “один із останніх живих борців за Україну своєї епохи”, він відсидів понад сім років у ГУЛАГу за Уралом, зокрема 306 днів перебував у карцері. 
  • Степану Хмарі 86 років, він радянський політв'язень, народний депутат України І, II та IV скликань. 2006 року указом президента Віктора Ющенка Хмарі присвоєне звання Героя України. Восени 2023 року Степан Хмара лікувався у Відні.