Завантажити ще

Українська влада безрезультатно намагалася зв'язатися з Telegram щодо фейків

Українська влада безрезультатно намагалася зв'язатися з Telegram щодо фейків
Фото: facebook.com/pyryatyn

Влада безрезультатно намагалася встановити контакт з адміністрацією Telegram щодо фейків про Україну. Про це голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк повідомила в інтерв’ю телеканалу «Ми — Україна».

- В Telegram нема з ким говорити. Ми пробували звернутися до Telegram, до платформи. Кілька листів ми відправили, електронні адреси ми знаходили десь в інтернеті, щоби попросити їх вступити з нами в якусь комунікацію, щоби вони видалили певний токсичний контент, який ми спостерігали, і люди про це скаржилися. Але відповіді немає, - розповіла вона.

Герасим’юк висловила думку, що штрафні санкції та інші обмежувальні заходи щодо Telegram та інших  компаній, які надають цифрові послуги, зокрема взяття під державний контроль, — це «питання часу».

Посилаючись на дослідження, яке провели в Естонії, вона сказала, що Telegram посідає восьме місце серед компаній, що мають найбільший вплив на аудиторію. Разом із цим Telegram був на першому місці серед джерел, які поширювали найбільше дезінформації про події в Бучі на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

  • 14 лютого представник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР) Андрій Юсов визнав, що Telegram містить низку загроз для інформаційної безпеки України. На заході в «Медіацентрі Україна — Укрінформ», він сказав, що мова йде не про окремі канали, а про саму платформу. Також з Telegram найважче налагодити контакт.
  • 20 грудня прессекретар Володимира Зеленського Сергій Никифоров спростував присутність анонімних телеграм-каналів на підсумкової пресконференції президента.