22 червня
Завантажити ще

Чеські фермери планують приєднатись до блокади кордону через український імпорт

Чеські фермери планують приєднатись до блокади кордону через український імпорт
Фото: irozhlas.cz

Чеські фермери приєднаються до протесту проти сільськогосподарської політики ЄС, яка дозволяє імпортувати дешеву продукцію з України. Як повідомляє чеське видання iRozhas, початок протесту запланований на наступний тиждень.

Чеські фермери планують почати блокаду з перекриття руху на шосе в Празі 19 лютого. Після цього вони вирушать до прикордонних переходів (22 лютого), щоб приєднатися до фермерів із інших країн, які також вимагають зміни політики ЄС.

Головною темою протестів є імпорт аграрної продукції з України та його вплив на європейських фермерів, що призвело до зниження цін і обмеження прибутків місцевих сільгоспвиробників.

Хвиля протестів відбувається у контексті обурення фермерів з Угорщини, Польщі, Словаччини та Болгарії щодо Зеленої угоди ЄС. Один з пріоритетів угоди - зменшення використання пестицидів вдвічі, а також скорочення викидів парникових газів до 2030 року. 

  • Станом на 13 лютого польські фермери заблокували п'ять пунктів пропуску, у чергах стоять близько 1250 вантажівок. 
  • 12 лютого Міністерство сільського господарства Польщі повідомило, що готується список компаній, які займалися імпортом українського зерна. За словами заступника міністра сільського господарства та розвитку села Польщі Міхала Колодзейчака, Польща запровадить перевірку всього зерна, що надходить з України, включаючи транзитне, через передбачувані проблеми з якістю.
Новини по темі: Кордон Чехія