Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 лютого
Завантажити ще

Ухилянти з умовними термінами підпадають під мобілізацію, — Нацполіція

Ухилянти з умовними термінами підпадають під мобілізацію, — Нацполіція
Фото: Чернівецька ОВА

Чоловіки, які отримують умовні терміни за ухилення від призову на службу, все одно можуть бути призвані до армії. Про це в інтерв'ю "Цензор.нет" повідомив заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе.

- Умовний термін застерігає від повторення порушення, при повторному порушенні може бути реальне покарання, - сказав він.

Цуцкірідзе зазначив, що суд, визначаючи умови відбування покарання, враховує, що той, хто ухиляється, є потенційним кандидатом у ЗСУ, а також, що наявність досудового розслідування, навіть підозри – це не привід не служити.

Він також повідомив, що при виборі запобіжного заходу потрібно враховувати, чи не обмежить вона людину в пересуванні. Привів приклад випадку з українцями, фігурантами злочину в одній із країн Балтії. Один із них, перебуваючи на передовій, підтвердив участь у злочині та зробив свідчення. Йому вручили підозру, але запобіжний захід не обирали.

Заступник голови Нацполіції розповів, що наразі розслідується близько 9400 справ щодо ухилення від мобілізації, з яких до суду направлено 2600. Проте розгляд таких справ у судах йде повільно через велике навантаження на суддів. За його словами, більшість кримінальних проваджень із цього приводу розслідуються у прикордонних областях, таких як Одеська, Закарпатська, Львівська та Чернівецька.