Завантажити ще

В результаті реформ закупівель для ЗСУ Арсен Жумаділов купує бронежилети за завищеними цінами - експерт

В результаті реформ закупівель для ЗСУ Арсен Жумаділов купує бронежилети за завищеними цінами - експерт

На січневому аукціоні у системі ProZorro «Агенція закупівель у сфері оборони», яку було створено у рамках реформи закупівель для потреб ЗСУ, купила бронежилети дорожче, ніж це зробив Департамент держзакупівель МО у жовтні.

На думку політичного експерта Олега Постернака, Арсен Жумаділов, який є автором реформ у Міноборони, створив систему, яка стимулює витрачати більше державних коштів, щоб потім використовувати їх для власних потреб чиновників Агенції.

«В Україні стає популярним прізвище нового чиновника Міноборони, який розпоряджається багатомільярдними бюджетами на армію - Арсен Жумаділов. На гаслах про реформи і прозорість закупівель Жумаділов отримав під свій контроль нове державне підприємство, утворене нібито на заміну зашквареному Департаменту держзакупівель Міноборони», - зазначив експерт.

За даними Постернака, це ДП завищує ціни на лоти.

Так, якщо у жовтні Департамент держзакупівель МО купував бронежилети по 24 930 грн за штуку, то вже в січні «Агенція закупівель у сфері оборони» купила ті самі бронежилети у того самого постачальника, але чомусь уже значно дорожче – по 26 570 грн за штуку.

Такі самі метаморфози прослідковуються у тендерах на харчування для ЗСУ, каже експерт. Він проаналізував два аукціони, оголошені «Агенцією закупівель у сфері оборони». Їхня загальна сума – майже 7 млрд грн, а вартість комплекту продуктів харчування збільшена з трохи більше 120 до 139,38 грн. При цьому з цих грошей Агенція отримала у своє розпорядження 28 млн грн.

Постернак пояснює: виявляється, новостворене ДП пробило собі хитру норму – із кожного контракту «Агенція закупівель у сфері оборони» отримує комісію 0,4%.

«Виходить, що, прикриваючись гаслами про прозорість, вони свідомо завищуватимуть суми на закупівлях для армії? Бо їм так вигідно і тоді у них більший особистий навар. Нові схеми в дії, і це лякає. Не хочу наразі вживати слово «прокладки» щодо ДП, але подумки все одно рахую, скільки дронів можна купити за 28 млн грн», - заявив Постернак.

Також він наголосив, що зарплата керівного складу Агенції сягає близько 200 тис. грн.