Завантажити ще

Туск заявив, що у Європи нема втоми від України, є втома від Орбана

Туск заявив, що у Європи нема втоми від України, є втома від Орбана
Фото: REUTERS

Перед позачерговим засіданням Європейської ради прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розкритикував позицію Віктора Орбана щодо України. Про це пише Інтерфакс-Україна.

- Проблем із так званою втомою від України точно немає. У нас втома від Орбана у Брюсселі. Нам потрібно вирішити багато проблем, – сказав він.

Він зазначив, що на сьогоднішній день дуже важливо зміцнити єдність на підтримку України, яка протистоїть Росії та її агресивній політиці.

Туск висловив своє здивування та неприйняття щодо дій Віктора Орбана та його "егоїстичної гри" і наголосив, що компромісів щодо України не може бути апріорі.

Лідери Євросоюзу на засіданні Європейської ради планують обговорити надання фінансової допомоги Україні у розмірі €50 млрд упродовж чотирьох років. Єдиний противник цього рішення – Віктор Орбан. Він пропонує розділити цю суму на чотири частини та проводити голосування щодо виділення коштів щороку.

  • 28 січня лідер угорської ультраправої партії "Наша Батьківщина" заявив про те, що у разі поразки України у війні проти Росії, вони висунуть територіальні претензії на українське Закарпаття.
  • 14 грудня Угорщина утрималася від голосування щодо переговорів про членство України в Євросоюзі, відкриваючи можливість початку цих переговорів. Проте прем'єр-міністр Віктор Орбан висловив свою протидію цьому рішенню та заявив, що готовий накласти вето на вступ України на пізніших етапах процесу.