Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Верховна Рада дозволила народження дитини після загибелі військовослужбовця

Верховна Рада дозволила народження дитини після загибелі військовослужбовця
Фото: t.me/radutsky

Верховна Рада дозволила штучне запліднення після смерті військовослужбовця. “За” законопроєкт №10448 проголосували 264 народні депутати. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив член фракції “ЄС” Олексій Гончаренко.

- Рада виправила проблему в законопроєкті, який стосувався утилізації біоматеріалу у разі смерті військового. Тепер у разі загибелі військового родина буде мати право на біологічне батьківство, - написав він.

Народний депутат з фракції “Голос” Ярослав Железняк розповів, що репродуктивні клітини військовослужбовця безоплатно зберігатимуться протягом трьох років з моменту загибелі. Після цього зберігання клітин може бути продовжене коштом іншої особи, визначеної у розпорядженні щодо власних репродуктивних клітин.

- У разі використання для зачаття дитини репродуктивних клітин особи, яка здійснила відповідне розпорядження на випадок своєї смерті, ця фізична особа визнається батьком або матір’ю народженої у такий спосіб дитини, - додав він.

Голова комітету з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький "(Слуга народу") розповів, що захисник чи захисниця, чиї репродуктивні клітини зберігаються у кріобанках, мають заповнити відповідне розпорядження. Його форму затвердить уряд.

Народний депутат Ірина Геращенко (“ЄС”) зазначила, що волевиявлення особи, засвідчене нотаріально, до введення цього закону в дію, може бути підставою для використання допоміжних репродуктивних технологій з використанням цих клітин.

  • 26 січня медичний адвокат Олена Бабич написала у Facebook, що до неї звернулася вдова військовослужбовця, якій було відмовлено у використанні сперми для народження дитини.
  • 30 січня пресслужба Верховної Ради повідомила, що в парламенті зареєстрували законопроєкт, який дозволить зберігати й використовувати для народження дітей репродуктивні клітини загиблих військовослужбовців.
  • У листопаді 2023 року парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)» (№3496-IX), який дозволяє військовослужбовцям, що на фронті втратили репродуктивну функцію, зберігати коштом держави біоматеріал у кріобанках та народжувати дітей. Але в цьому законі не було врегульоване питання постмортальної репродукції, тобто народження дитини після загибелі військового.