Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
5 травня
Завантажити ще

У Ради залишилися питання до законопроєкту про мобілізацію щодо електронних повісток

У Ради залишилися питання до законопроєкту про мобілізацію щодо електронних повісток
Фото: facebook.com/cherneve

У Верховної Ради залишилися питання щодо нової версії законопроєкту про мобілізацію, які стосуються, зокрема вручення повісток через електронний кабінет військовозобов'язаних. Про це розповів заступник голови комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі телемарафону, пише NV.

У парламенті не розуміють, як ідея про електронні повістки може бути реалізована технічно, оскільки «не всі люди можуть чи мають доступ до інтернету та смартфонів».

Також профільний комітет хоче пояснень щодо обмежень для чоловіків, які виїхали за кордон. Чернєв не впевнений, що заборона на консульські послуги для ухилянтів, яка пропонується оновленою версією проєкту, допоможе повернути їх додому.

Нардеп додав, що оборонному комітету не треба буде багато часу для ознайомлення з новим законопроєктом. Після одного-двох засідань наступного тижня комітет оголосить свою рекомендацію.

  • 30 січня уряд зареєстрував у Верховній Раді нову редакцію законопроєкту про мобілізацію. Він пропонує, зокрема, запровадити повістки через електронний кабінет призовника. Також серед нововведень — знизити призовний вік до 25 років, встановити терміни для демобілізації — 36 місяців, запровадити добровільну мобілізацію для засуджених, обмеження для ухильників, заборонити державну службу без військової підготовки.
  • Міністерство оборони та Міністерство фінансів спільно з комітетами Верховної Ради з питань бюджету та оборони оцінили витрати на мобілізацію та доозброєння у 700 мільярдів гривень.