21 листопада
Завантажити ще

Кабмін схвалив вручення електронних повісток у новому законопроєкті про мобілізацію

Кабмін схвалив вручення електронних повісток у новому законопроєкті про мобілізацію

Нова версія урядового законопроєкту про мобілізацію передбачає можливість вручення повісток через електронний кабінет призовника. Таким чином, ймовірно, повістки зможуть отримувати чоловіки призовного віку, які живуть за кордоном. Це була одна із найбільш дискусійних норм під час обговорення законопроєкту. 

"Повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки може бути надіслана громадянину через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста", - сказано у документі.

У законопроєкті сказано, що громадяни зобов'язані реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста. Очікується, що електронний кабінет запрацює на початку другого кварталу 2024 року.

Документ також передбачає обмеження для ухилянтів. Якщо громадянин добровільно протягом 10 днів з дня вручення повістки не з'явився до ТЦК (в тому числі, закордонної дипломатичної установи, якщо знаходиться закордоном), то ТЦК звертатиметься до суду. Суд може накладати обмеження на виїзд за кордон, права на керування транспортними засобами або заблокувати рахунки та активи. 

Законопроєкт також визначає поважні причини, які можуть виправдати неявку до ТЦК чи дипломатичних установ за кордоном. Про них потрібно повідомити упродовж трьох днів з кінцевої дати, визначеної у повістці. Такими причинами є: перешкода стихійного характеру; хвороба призовника; дії країни-агресора або інші обставини, які позбавили можливості прибути у зазначені пункт і строк; смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича дружини.

  • Нова версія законопроєкту про мобілізацію передбачає заборону оформлення паспортів за кордоном за відсутності військово-облікових документів.
  • 30 січня Кабмін після місяця дискусій зареєстрував у Раді новий законопроєкт про мобілізацію. Рада почне розглядати його лише у лютому.