23 травня
Завантажити ще

Саймон Шустер заявив, шо Офіс президента не просив узгоджувати книгу про Зеленського

Саймон Шустер заявив, шо Офіс президента не просив узгоджувати книгу про Зеленського
Фото: twitter.com/shustry

Офіс президента України не просив прочитати книгу The Showman про Володимира Зеленського до її виходу. Про це заявив кореспондент TIME, американський журналіст Саймон Шустер і інтерв'ю "Українській правді".

- Вони досить шанобливо поставилися до моєї роботи. Вони не просили щось прочитати перед публікацією, щось узгодити, не було навіть натяків на це. Це теж знак поваги до незалежної журналістики та цінностей демократії, - сказав він.

За словами журналіста, він “не приховував, що це не буде ванільна розповідь” про президента Зеленського. Саймон Шустер також розповів, що поки не знайшов видавця, який би переклав книгу українською.

Шустер також розповів про реакцію Офісу президента на статтю TIME про Володимира Зеленського "Ніхто не вірить у нашу перемогу так, як я", яка вийшла в жовтні.

– Це були приватні розмови, тому я не хочу озвучувати, що мені говорили. Але ці відгуки за своєю тональністю не були схожі на полеміку, яка розгорнулася з приводу статті в соцмережах.

Політична адміністрація в будь-якій країні – це ніколи не моноліт. У статті, яку ви згадуєте, представлені різні точки зору всередині команди президента. Ця команда різношерста, розумієте? Там багато розбіжностей, різні люди, різні точки зору, вони між собою теж часто сперечаються. Тож не можна сказати, що Офіс президента реагував ось так. Різні люди відреагували по-різному, - розповів кореспондент TIME.

Говорячи про свою статтю у січні 2021 року про зв'язки "Азову" з праворадикалами на Заході, журналіст заявив, що контекст зараз повністю змінився. 

- Під час повномасштабної війни полк "Азов" асоціюється з неймовірним героїзмом, вони реально герої. І про їхній захист Маріуполя й "Азовсталі" багато поколінь в Україні, і не тільки в Україні, писатимуть книжки і зніматимуть кіно. Вони потраплять в історію не завдяки якимсь давнім зв'язкам із європейськими маргіналами з праворадикального руху, а за звитягу і хоробрість, з якими вони захищали країну, - зазначив Шустер.

  • Перші уривки книги The Showman про президента України Володимира Зеленського опублікували 4 січня на сайті The Telegraph. Книга поступила в продаж англійською 23 січня та коштує $26,39.
  • 11 січня Саймон Шустер та радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко спростували, що автор книги "Шоумен" про Володимира Зеленського мав доступ до президентського бункера на початку російського вторгнення.