Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

У Пентагоні підтвердили передачу Україні бомб GLSDB, яких немає навіть на озброєнні армії США

У Пентагоні підтвердили передачу Україні бомб GLSDB, яких немає навіть на озброєнні армії США

Представник Пентагону Патрік Райдер підтвердив, що Україна може отримати від США нову високоточну бомбу великої дальності GLSDB. При цьому він не озвучив терміни передачі.

- Як було визнано минулого року, ми надамо Україні GLSDB у рамках наших зусиль з надання допомоги у сфері безпеки. Однак з міркувань безпеки нашої діяльності ми не можемо підтвердити конкретні терміни, - заявив представник Міноборони США на брифінгу.

Очікується, що нова бомба може дати Україні певну перевагу і доповнить арсенал вогневих засобів дальньої дії.  GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb) - це гібрид авіабомби та некерованої ракети M26, здатний долати електронні перепони та вражати цілі на відстані до 150 км з точністю до 1 метру.

Раніше видання Politico повідомило, що 31 січня Україна може отримати від Вашингтона першу партію високоточних реактивних бомб малого діаметра наземного базування GLSDB. Їх передача Силам оборони України була анонсована ще в 2023 році. Примітно, що цих бомб немає навіть в запасах американської армії.

Україна стане першою країною, яка застосує ці бомби в бою. Це стане найважливішим випробуванням для інших країн, які скуповують боєприпаси дальньої дії після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

  • Служба внутрішнього аудиту Міністерства оборони та представники ЗСУ спільно з представниками Відділу оборонної співпраці Посольства США провели перевірку озброєння та майна, наданого американськими партнерами, в одній із військових частин. Українські та американські інспектори перевірили три основні позиції: серійні номери, технічний стан, умови зберігання (безпека та охорона).
  • У грудні 2023 року Сенат США відклав голосування за пакет допомоги Україні та посилення безпеки кордонів США до початку наступного року.