18 червня
Завантажити ще

Чи може Лукашенко відправити свою армію воювати з Україною

Чи може Лукашенко відправити свою армію воювати з Україною
Фото: REUTERS

Після чергового «уклінного» візиту самопроголошеного білоруського диктатора Лукашенка до Путіна обидва світові ізгої знову почали погрожувати Україні. Оглядач Коротко про разом із військовими експертами розбирався, чи є зараз загроза нашій країні з боку Білорусі.

Якщо Лукашенко вплутається у війну, то Україна перетворить усі його стратегічні підприємства на металобрухт

Іван Ступак, військово-політичний оглядач:

– Це Лукашенко дає Путіну нездійсненні надії. Він сам чудово розуміє, що вступ у війну в Україні для нього – смерть. Вся Білорусь від південного до північного кордону – це 500 км. А українські дрони вже літають до Росії на 900 кілометрів. Якщо Лукашенко вплутається у війну, то Україна перетворить усі його стратегічні підприємства на металобрухт. Не говорячи вже про армію, у якій аж 30 тисяч людей. У нас під Авдіївкою більше. Ми лише північний кордон уже «засіяли» пів мільйоном мін. Тобто це вже на 2022 рік, початок війни, коли нас обстрілювали з території Білорусі. Зараз якщо Лукашенко хоч «пікне» із військовим ударом – знесемо. Максимум, що зараз може Лукашенко – це дозвіл для своїх військових вербуватися до російських ПВК. Хоча вже є документальні докази загибелі білорусів, які увійшли до російських ПВК.

Коли білоруські армії та спецслужби будуть знищені в Україні, то Лукашенку настане кінець

Тарас Загородній, міжнародний експерт:

- Головне завдання Лукашенка – не війна в Україні, а збереження своєї влади. Це він «казки» розповідає Путіну, щоби отримати від нього чергову подачку.

Путін, звісно, ​​знову його схиляв до участі у війні. Але участь у війні у нашій країні – це політична та фізична смерть Лукашенка. Відомо, що він проводив внутрішнє опитування у білоруській армії. І одержав категоричне «ні». Білоруси не розуміють – навіщо і для чого вони мають воювати в Україні.

Друге. Білоруська армія - це не російська армія з її контрактом, де смерть – частина договору. Білоруси цього просто не розуміють. Один батальйон Кастуся Калиновського, який воює на найгарячіших точках в Україні, професійно вищий, ніж уся білоруська армія разом узята. Окрім цього, армія та спецслужби – це гаранти диктатури Лукашенка. І якщо їх буде знищено в Україні (а це факт!), то не буде кому його захищати всередині країни від народного гніву. І він це чудово розуміє.

Лукашенко розіб'ється об нашу оборону

Олег Жданов, військовий експерт:

- Все, що Лукашенко може, то це всією своєю армією розбитися об нашу оборону. Ми «насадили» на північному кордоні пів мільйона мін. Вони просто не пройдуть їх. Це вже не 2022 рік, коли все починалося. Лукашенко дедалі швидше втрачає свою значущість, але він намагається показати свою значущість Путіну. Тільки за цим нічого не стоїть. Лукашенко зараз - це нічого не значуща «пустушка». «Окрилений» зустріччю з Путіним, він і каже, що Україна нікуди не подінеться. Він же реально розуміє, що якщо ми успішно б'ємо по російських об'єктах, то чим він може захиститися від нас? Путін має хоч якісь резерви, а у Лукашенка резервів – нуль.