24 травня
Завантажити ще

Зеленський прокоментував випадки силового затримання чоловіків представниками ТЦК та розповів, як цього уникнути

Зеленський прокоментував випадки силового затримання чоловіків представниками ТЦК та розповів, як цього уникнути
Фото: Скріншот з youtube.com/watch?v=NnH75tFS96o

В Україні не повинно бути "силових" методів ТЦК під час мобілізації. Мобілізація в Україні повинна бути справедливою. Водночас необхідно пам'ятати і про демобілізацію, заявив під час інтерв'ю німецькому телеканалу ARD президент Володимир Зеленський.

- Багато хто відвоював 700 днів на полі бою, я вдячний їм, але подяки від суспільства мало. Потрібно давати ротації, широкі відпустки, грошима все не закриєш. Зарплата висока, але потрібна справедливість. Я чекаю від військових закону про справедливу мобілізацію, - сказав Зеленський.

Він додав, що в Україні повинен бути розроблений комплексний й справедливий законопроєкт. За словами Зеленського, випадки пошуку призовників на вулицях із застосуванням сили не є правильними.

- Є випадки, і це дуже неправильно, коли представники військкоматів ходили по вулицях і шукали  хлопців, які не приходили. Чи це правильно? Абсолютно ні. Вони не повинні це робити, тому я і попросив зробити законопроєкт, щоб не було шансів ходити по вулицях. Ми живемо в час цифровізації, ми можемо розв'язати це питання сучасно, - наголосив Зеленський.

Він додав, що в Україні діє воєнний стан. І «дуже комфортно бути в іншій країні і казати, що Україна захищає європейські цінності».

- Віддають життя тільки українці. Це дуже дороговартісно для нас. Ми вже віддали багатьох людей, своїх людей. І тому важливо, щоб інші країни вчасно давали допомогу – будь то зброя чи фінансова допомога, - сказав президент.

В іншому випадку, наголосив Зеленський, війна прийде в інші держави.