Завантажити ще

Куліба: Україна та Литва домовилися про спільне виробництво дронів

Куліба: Україна та Литва домовилися про спільне виробництво дронів
Фото: Суспильне

Україна та Литва незабаром розпочнуть спільне виробництво дронів. Глави МЗС обох країн у суботу, 27 січня, обговорили важливі кроки щодо нарощування виробництва безпілотників. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній прес-конференції із главою МЗС Литви Ландсбергісом Габрієлюсом.

- Сьогодні ми з Габрієлюсом зосередилися на виконанні тих домовленостей, яких досяг президент (під час візиту до Литви), і більшу частину розмови присвятили визначенню спільних кроків щодо нарощування виробництва дронів для потреб ЗСУ. Литва має технології, Україна має можливості масштабувати виробництво. Є чітке розуміння, що, як і коли ми робитимемо, для того, щоб українсько-литовське співробітництво у виробництві безпілотників дало максимальний результат у найкоротші терміни, - зазначив Кулеба.

Також, за словами глави МЗС, сторони обговорили шлях України до ЄС та НАТО, питання заморожених активів Росії, санкції та створення військового фонду ЄС для України. Зі свого боку, глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив оптимістичні надії на ставлення країн-членів ЄС до Європейського фонду світу.

  • У середині січня Віце-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав українців збирати FPV-дрони вдома. Пройти безкоштовне навчання зі збирання FPV-дронів можна на інженерному онлайн-курсі "Народний FPV".
  • Міністр оборони України Рустем Умеров заявив, що у новому та найбільшому пакеті допомоги Україні від Великобританії принаймні 200 мільйонів фунтів призначено для виробництва бойових дронів.
Новини по темі: МЗС Литва дрон