Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Арахамія запропонував відправляти депутатів у військові навчальні центри разом з іншими українцями

Арахамія запропонував відправляти депутатів у військові навчальні центри разом з іншими українцями
Фото: Марієнко Андрій/УНІАН

Всі держслужбовці та народні депутати мають проходити військові навчання на загальних умовах з іншими українцями. Таку думку глава фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія висловив під час дискусії "2024: сценарії для країни", пише LB.ua.

Згідно з пропозицією Арахамії, для депутатів навчання не повинно займати повний робочий день. Він вважає, що це може слугувати мотивацією для громадян не боятися мобілізації та брати участь у навчанні.

На його думку, важливо роз'яснити українцям, яким чином відбувається мобілізація, оскільки багато людей вважають, що, отримавши повістку і пройшовши медичний огляд, їх відправляють в "учебку", де не має достатнього навчання, а потім - безпосередньо на фронт.

Арахамія впевнений, що для того, «щоб пояснити українцям, як насправді все відбувається», необхідно, щоб посадовці проходили навчання у військових навчальних центрах разом із іншими громадянами.

 - Я не маю на увазі, що ми будемо замість сесії в учебці. Це буде парт-тайм, - додав він.

  • 16 січня Верховна Рада ухвалила в цілому закон щодо реєстру військовозобовʼязаних та автоматичного отримання статусу учасника бойових дій. 
  • 17 січня депутати остаточно ухвалили документ  про так звану цифрову мобілізацію - законопроєкт №10062, який в Міноборони назвали “критично важливим для обороноздатності України”.