Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Рада прийняла закон про автоматичне отримання статусу учасника бойових дій

Рада прийняла закон про автоматичне отримання статусу учасника бойових дій
Фото: armyinform.com.ua

У вівторок, 16 січня, на засіданні Верховна Рада після тривалих дискусій та обговорень прийняла в цілому законопроєкт №10062 щодо реєстру військовозобовʼязаних та автоматичного отримання статусу учасника бойових дій. За це проголосували 249 депутатів. Про це повідомив депутат Ярослав Железняк у Telegram.

Законопроєкт вносить зміни до деяких Законів України. Раніше народні депутати казали, що він усуває бюрократичні перепони для надання статусу учасника бойових дій. Зокрема, уточнює взаємодію державних реєстрів і спрощує процедуру оформлення статусу учасника бойових дій під час воєнного стану. Так, парламентарі погодили створення реєстру мобілізованих, привʼязаного до єдиного реєстру виборців.

За словами народного депутата  Ірини Геращенко, депутати не підтримали поправки про внесення в реєстр боржників, адміністративні правопорушення і отримання підозри до вироку суду та інші «антиконституційні норми».

- Опозиційним фракціям вдалося збити певні одіозні поправки, але є перестороги щодо захищеності реєстру. В законі залишилися норми «ЄС» щодо автоматичного отримання УБД. З мільйону військовослужбовців, які брали участь у захисті держави, лише 20% отримали відповідний статус УБД. Процедура є бюрократичною і складною, потрібно збирати купу паперів, це принизливо й несправедливо. Законопроєкт це спрощує. Важливо, аби статус не отримували «туристи» на фронт з силових структур, з прокуратури і ко, а такі застереження після певних поправок є, - написала Геращенко у Telegram.

  • Парламентський комітет з питань оборони рекомендував до другого читання законопроєкт про реєстр військовозобов'язаних. Народний депутат та член комітету Ірина Фріз написала, що "Європейська солідарність" та "Голос" «утримались» від голосування, тому що редакція документа має юридичні колізії. 
  • 26 грудня запрацював "Оберіг"- Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів. За його допомогою сподіваються зменшити корупцію та уникнути маніпуляцій даними.