15 липня
Завантажити ще

Зеленський внесе у Верховну Раду законопроєкт про множинне громадянство

Зеленський внесе у Верховну Раду законопроєкт про множинне громадянство
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський 22 січня внесе у Верховну Раду законопроєкт про множинне громадянство. Про це він повідомив у своєму привітанні з Днем Соборності.

- Сьогодні я вношу у Верховну Раду України ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства, - сказав глава держави.

За словами президента, це дасть змогу мати громадянство України всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу, “звісно, окрім громадян країни-агресора”, а також іноземним добровольцям.

- Всі, хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, опинившись у Європі, США, Канаді, країнах Азії, Латинської Америки. Всі, хто допомагає нам попри сотні й тисячі кілометрів від рідної землі. Іноземні добровольці, які стали на захист України, усі, хто воює за свободу України, як за рідну Батьківщину. І Україна стане для них такою, - заявив Зеленський.

  • 19 грудня 2023 року під час своєї підсумкової пресконференції президент України Володимир Зеленський сказав, що запровадження множинного громадянства частково допоможе повернути українців, які виїхали за кордон після початку повномасштабного вторгнення.
  • 21 березня 2023 року Верховна Рада прийняла закон про складання трьох іспитів для прийняття до громадянства України - з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою.