Завантажити ще

Верховна Рада прийняла закон про іспити для отримання громадянства України

Верховна Рада прийняла закон про іспити для отримання громадянства України
Фото: УНІАН

Верховна Рада прийняла закон про складання іспитів для прийняття до громадянства України. За законопроект №7606 в цілому проголосував 281 народний депутат. Про це 21 березня повідомив нардеп Ярослав Железняк.

- Парламент підтримав в цілому запровадження як умови прийняття до громадянства складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою, - написав він у своему телеграм-каналі.

За основу парламент України прийняв урядовий законопроект 18 жовтня 2022 року. Він був зареєстрований Кабміном у Верховній Раді 28 липня.

Іноземець повинен письмово подати заяву про те, що у разі набуття громадянства він зобов'язується скласти іспити і протягом двох років надати документи про їх складання.

Законопроект запроваджує особливі умови для осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, становлять державний інтерес для України, проходять військову службу за контрактом у ЗСУ. Вони зобов'язані протягом двох років з моменту прийняття до громадянства скласти іспити.

Невиконання зобов'язань щодо складання іспитів є підставою для втрати громадянства України.