Завантажити ще

Рада ЄС та Європарламент узгодили заходи проти відмивання грошей

Рада ЄС та Європарламент узгодили заходи проти відмивання грошей
Фото: minfin.com.ua

Європейська Рада та Європарламент досягли попередньої згоди щодо заходів щодо боротьби з відмиванням грошей у рамках нової системи в Євросоюзі. Про це повідомили у пресслужбі Ради ЄС.

- Угода, яка є частиною широкого пакету, спрямована на захист громадян та фінансової системи від відмивання та фінансування тероризму. Ці заходи позбавлять шахраїв та терористів можливості легалізувати свої доходи через фінансову систему, – зазначив бельгійський міністр фінансів Вінсент Ван Петегем.

Європейські провайдери послуг криптовалют (CASP) повинні проводити комплексну перевірку клієнтів при транзакціях на суму 1000 євро і вище, включаючи заходи щодо зниження ризиків з автономними гаманцями. Ці вимоги також поширюються на сектори торгівлі предметами розкоші, включаючи дорогоцінні метали, каміння, ювелірні вироби, а також торговців розкішними автомобілями, літаками, яхтами та предметами культурного значення.

Також на всій території Європи буде заборонено оплату готівкою покупок вартістю від €10 тисяч, крім тих, хто торгує предметами розкоші. Контролювати клієнтів будуть зобов’язані ювеліри, продавці елітних автомобілів, літаків, яхт тощо.

У футбольному секторі розширено список зобов'язаних осіб, включаючи професійні футбольні клуби та агентів, які визнаються високим ризиком. Проте держави-члени мають право виключити їх зі списку, вважаючи, що вони мають низький ризик.

Правила набудуть чинності через 5 років після офіційного затвердження.

Новини по темі: Євросоюз гроші корупція