20 червня
Завантажити ще

Данілов: Україна не зможе повернути з-за кордону військовозобов'язаних зі статусом біженця

Данілов: Україна не зможе повернути з-за кордону військовозобов'язаних зі статусом біженця
Фото: facebook.com/danilov.oleksiy

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна не має можливості примусово повернути військовозобов'язаних, які зараз перебувають за кордоном у статусі біженців. Про це він сказав в інтерв'ю Report.

- Ми розуміємо, що людина, яка перебуває на території іншої країни, також підпорядковується законам цієї країни. Ми хотіли б, щоб вони повернулися, але насильно це зробити не вийде. Якщо громадянин офіційно має статус біженця, який постраждав від військової агресії, ми не зможемо втрутитися. Адже в кожній країні є свої закони щодо людей зі статусом біженця, – сказав він.

Секретар РНБО також додав, що зараз в Україні необхідно внести корективи в мобілізації, щоб зробити процес більш справедливим. Він вважає, що новий законопроєкт про мобілізацію викличе серйозні невдоволення у суспільстві, оскільки люди його ще не бачили і поки що керуються лише здогадами. При цьому Данілов зазначив, що новий закон буде справедливим, насамперед для тих, хто вступає до лав Збройних сил.