Завантажити ще

Міноборони спростувало, що Умєров не поїхав до Франції “з міркувань безпеки”

Міноборони спростувало, що Умєров не поїхав до Франції “з міркувань безпеки”
Фото: t.me/ministry_of_defense_ua

Міністерство оборони України спростувало інформацію про те, що Рустем Умєров не поїхав до Франції на відкриття Коаліції артилерії з міркувань безпеки.

- Про участь Міністра оборони було заздалегідь повідомлено, що візит може бути перенесений через те, що вчора Міністр оборони брав участь у Ставці Верховного Головнокомандувача, - йдеться у телеграм-каналі відомства.

Від України до Парижу відправився заступник міністра оборони Іван Гаврилюк. Умєров виступив на відкритті через відеозвʼязок.

- Також зараз команди українського та французького міністерств працюють над новою датою візиту, - додали в Міністерстві оборони.

Під час свого вступного слова на відкритті Коаліції артилерії Рустем Умєров повідомив, що Росія значно перевершує Україну у щоденних артилерійських атаках. На різних ділянках фронту та етапах бойових дій росіяни випускали в 5-10 разів більше артилерійських снарядів, ніж українські сили.

- Дефіцит боєприпасів та снарядний голод – це надзвичайно актуальна проблема, з якою зараз стикаються наші Збройні Сили. Нам потрібно разом знайти спосіб вирішити цю проблему, - закликав він.

  • Французькі ЗМІ з посиланням на свій уряд написали, що міністр оборони України Рустем Умєров скасував свій візит до Парижу з міркувань безпеки. В Умєрова також була запланована зустріч з міністром оборони Франції Себастьяном Лекорню.
  • 18 січня у Парижі відкрилася Коаліція артилерії для України. Коаліція з 23 країн, очолювана Францією і США, є одним з компонентів Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн), яка об'єднує понад 50 країн.
  • 17 січня президент Франції Еммануель Макрон анонсував візит до України для укладання угоди про гарантії безпеки, а також постачання Києву ще близько 40 крилатих далекобійних ракет SCALP.