Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
5 травня
Завантажити ще

Комітет рекомендував до другого читання законопроєкт про реєстр військовозобов'язаних

Комітет рекомендував до другого читання законопроєкт про реєстр військовозобов'язаних
Фото: rada.gov.ua

Парламентський комітет з питань оборони рекомендував до другого читання законопроєкт про реєстр військовозобов'язаних. Народний депутат та член комітету Ірина Фріз написала, що "Європейська солідарність" та "Голос" «утримались» від голосування, тому що редакція документа має юридичні колізії. 

- Редакція містить всупереч всім нормам законодавства, нормотворчих практик та здоровому глузду зміни до законодавства, які не передбачені даним проєктом закону. Зокрема, додано майже 4 сторінки тексту змін до закону, зміни до якого не були ухвалені парламентом у першому читанні законопроєкту. На моє логічне запитання, чи розуміють автори, що це є порушенням норм регламенту та законодавства, відповідь була абсурдною: «Наша команда не була долучена до розробки цього законопроєкту в першому читанні”. Отже, комітет ухвалив рішення, яким порушив чинний регламент, - написала Фріз.

Водночас парламентар повідомила, що до законопроєкту внесли деякі поправки. Зокрема, до реєстру військовозобов'язаних не будуть вносити:

  • відомості про виїзд за межі України та повернення на територію України;
  • відомості про примусове виконання рішення щодо особи боржника;
  • інші персональні дані, які дозволяють ідентифікувати призовника, військовозобов’язаного або резервіста (невизначена норма, згідно з якою можна було б внести будь-яку інформацію); 
  • відомості про членів сім’ї. Ці дані можуть бути надані виключно за згодою військовослужбовця, резервіста чи призовника.

Тепер над законопроєктом працюватимуть у залі ВР. Тобто ці зміни будуть розглядатися окремо під час засідання і виноситимуться на голосування.

  • 26 грудня запрацював "Оберіг"- Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів. За його допомогою сподіваються зменшити корупцію та уникнути маніпуляцій даними.
  • 10 січня комітет з нацбезпеки має ухвалити рішення щодо урядового законопроєкту про мобілізацію.