Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Кулеба: Якщо в України закінчиться зброя, ми боротимемося лопатами

Кулеба: Якщо в України закінчиться зброя, ми боротимемося лопатами
Фото: REUTERS/Johanna Geron Geron/File Photo

Якщо в України закінчиться зброя, то вона воюватиме лопатами, бо на кону стоїть існування нації. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в інтерв'ю американському телеканалу ABC News, яке дав у Києві.

- Навіть якщо у нас скінчиться зброя, ми битимемося лопатами. Тому що на карту тут для України поставлено існування нації, – сказав він.

Глава МЗС зазначив, що у Конгресу закінчується час для ухвалення нової угоди про подальшу допомогу США Україні. Кулеба пообіцяв американському суспільству, що «все, що ви нам дасте, буде використано для того, щоб якнайшвидше покласти край цій війні перемогою України».

- Кожна спроба Росії дезінформувати світ про ймовірний витік або незаконний обіг американської зброї в інші частини світу... виявлялася фейком. Тож не вірте у фейки, вірте в Україну, - підсумував він.

За словами Кулеби, збільшення фінансування для України потенційно дозволить уникнути прямої конфронтації між НАТО та Росією, у яку американські війська будуть змушені втрутитися. Міністр також попередив США та їхніх союзників про те, який сигнал надішле перемога Росії в Україні іншим противникам.

Міністр закордонних справ виключив будь-які переговори з режимом Путіна доти, доки Україна не опиниться у набагато сильнішій позиції на полі бою. Він визнав, що російські військові «засвоїли уроки» і тепер «набагато краще адаптовані до цієї війни», але передбачив Росії «більше поразок» цього року. Кулеба відкинув ідею про те, що президент Росії Володимир Путін виглядає сильнішим після невдалого контрнаступу України влітку.

- Гітлер багато років прикидався дуже сильним, і ми всі знаємо, чим це закінчилося, - сказав Кулеба.

Адміністрація президента США Джо Байдена та республіканці у Палаті представників не досягли ширшої угоди про фінансування, яка включала б додаткові 60 мільярдів доларів на допомогу Україні.