23 травня
Завантажити ще

На Тайвані на президентських виборах переміг Лай Чін-те, якого Китай називає "сепаратистом"

На Тайвані на президентських виборах переміг Лай Чін-те, якого Китай називає
Фото: twitter.com/AFP

На Тайвані більшість голосів на президентських виборах, які завершилися в суботу, отримав чинний віце-президент Лай Чін-те. Про це повідомляє Reuters.

Він представляє правлячу демократичну прогресивну партію. Лай Чин-те заявляв, що Тайвань вже є суверенною державою, тому оголошувати про її незалежність не обов'язково. Цю ж позицію дотримується чинна президент Тайваню Цай Інвень. Тому Китай не раз називав Лая "небезпечним сепаратистом" і відмовлявся від переговорів. Сам політик заявляв, що бачить майбутні відносини з Китаєм братськими, але планує і надалі зміцнювати оборону острова.

Чин-те обійшов своїх опонентів — Хоу Юй-і із консервативної партії «Гоміньдан» та колишнього мера Тайбея — столиці Республіки Китай — Ке Веньчже з лівоцентристської «Тайванської народної партії». Ця перемога є безпрецедентною для демократів – вперше в історії Тайваню політична партія виграла поспіль три президентські кампанії.

  • Правляча нині "Демократична прогресивна партія" стоїть на позиціях проголошення Тайваню як незалежної держави під назвою Республіка Тайвань. Виступає за тісніші зв'язки з Японією та Сполученими Штатами. У внутрішній політиці керується соціально-ліберальними засадами.
  • Глава Китаю Сі Цзіньпін заявив президенту США Джо Байдену під час нещодавнього саміту в Сан-Франциско, що Пекін має намір возз'єднати Тайвань із материковим Китаєм. При цьому, за його словами, термін ще не визначений.
Новини по темі: Тайвань Вибори