Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Зеленський: Четверо українських моряків перебувають у полоні у хуситів

Зеленський: Четверо українських моряків перебувають у полоні у хуситів
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент України Володимир Зеленський заявив, що четверо українських моряків перебувають у полоні у хуситів - бойовиків, які діють на території Ємену. Він запевнив, що Україна працюватиме над їхнім поверненням. Про це Зеленський сказав на пресконференції з прем'єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком у Києві, передає кореспондент "РБК-Україна".

– Ситуація у Червоному морі для нас також дуже важлива, бо вона вплинула на безпеку українських громадян. Наразі четверо наших моряків перебувають у полоні у хуситів. І ми працюватимемо над їхнім поверненням, – запевнив Зеленський.

  • США та Великобританія в ніч на 12 січня завдали серію авіаударів по центрах зберігання озброєння та базах для навчання хуситів у Ємені.
  • Коаліція країн, що була створена для захисту судноплавства у Червоному морі від атак хуситів, оприлюднила спільну заяву, якою визнала удари по Ємену законною самообороною. Документ був підписаний урядами Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Німеччини, Нідерландів, Нової Зеландії, Республіки Кореї, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів Америки та Канади.
  • З листопада минулого року в Червоному морі єменські хусити почали атакувати торгові судна, які, за їхніми заявами, нібито мали зв'язки з Ізраїлем. Цього тижня єменські бойовики здійснили найбільшу атаку, військовим Сполучених Штатів та Британії вдалося відбити її.