18 червня
Завантажити ще

Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до нього увійшли ракети та боєприпаси

Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до нього увійшли ракети та боєприпаси
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Німеччина передала Україні черговий пакет воєнної допомоги. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у зверненні у п'ятницю, 5 січня.

- Працюємо з усіма партнерами, щоб у поточному місяці Україна отримала достатній обсяг оборонних пакетів. Наразі вже є черговий оборонний крок Німеччини для України. Це ракети для ППО, це артилерія – калібр 155 – а також інші необхідні речі, – сказав президент.

Зеленський не уточнив терміни постачання військової допомоги та кількість наданих снарядів Німеччиною Україні. Проте він висловив очікування на отримання військових пакетів від інших партнерів, включаючи США, які поки що не затвердили бюджетну допомогу Україні на 2024 рік.

  • 4 січня Німеччина оновила список військової допомоги для України, передавши Києву ракети IRIS-T SLM, бойові машини Marder та систему Skynex. У пакет також увійшли ракети ППО Patriot та додаткові боєприпаси для Leopard 2A6. Допомога Німеччини також включає 10 БМП "Мардер", радіолокаційні станції, 9080 боєприпасів 155 мм, техніку для розмінування та виявлення дронів, 3350 бойових касок, 30 систем виявлення безпілотників, радари, вантажівки, гвинтівки, зимові маскувальні сітки та сітки.
  • 9 грудня 2023 року Німеччина надала нову військову допомогу, що включає розвідувальну систему LUNA NG, 10 БПЛА VECTOR, 6 прикордонно-патрульних автомобілів, артилерійські боєприпаси, вантажівки, аптечки, гранатомети MGW та медичне обладнання.
  • 29 вересня 2023 року німецький завод Rheinmetall отримав дозвіл на створення спільного підприємства в Україні з Укроборонпромом. Ініціатива розпочнеться з технічного обслуговування техніки Rheinmetall у Києві, з планами на майбутнє спільне виробництво військової техніки в Україні.