Завантажити ще

Норвегія схвалила прямий продаж своїм виробникам зброї для України

Норвегія схвалила прямий продаж своїм виробникам зброї для України
Фото: pixabay.com

Уряд Норвегії з 1 січня схвалив постачання зброї та продукції оборонного комплексу від своєї військово-промислової галузі в Україну. Про це повідомила прес-служба уряду країни.

- Ця значна зміна в політиці норвезької влади зумовлена ​​критичною ситуацією в європейській безпеці, викликаною агресивною війною Росії, - йдеться у повідомленні.

Глава МЗС Норвегії Еспен Барт Ейде наголосив, що підтримка України стала ключовим елементом не лише національної безпеки, а й європейської стабільності з урахуванням того, що зробила РФ в Україні.

Вона заявила, що його країна продовжуватиме допомагати Україні.

Міністр оборони Бьорн Аріль Грам зазначив, що це рішення ухвалене для захисту інтересів Норвегії у сфері оборони та безпеки, а також для зміцнення співпраці зі стратегічними союзниками.
Початок форми

Норвегія дозволила продаж зброї в Україні, але з умовами: вони повинні відповідати потребам, проходити контроль кінцевого користувача. Експортні ліцензії видаватимуться індивідуально та ретельно оцінюватимуться за правилами експортного контролю. Так країна прагне підтримувати союзників, дотримуючись високих стандартів безпеки.

13 грудня президент України Володимир Зеленський відвідав Норвегію. Зустрівся з королем Гаральдом V, королевою Сонею, кронпринцем Гоконом та кронпринцесою Метте-Маріт.