25 травня
Завантажити ще

СБУ оголосила підозру власнику алкогольного холдингу "Хортиця" Черняку

СБУ оголосила підозру власнику алкогольного холдингу
Фото: aspi.com.ua

Служба безпеки України зібрала доказову базу, що власник найбільшого в Україні алкогольного холдингу "Хортиця" Євген Черняк та шість його топ-менеджерів займалися фінансуванням збройної агресії РФ. За даними слідства, незважаючи на повномасштабне вторгнення, його компанії продовжили вести бізнес із країною-агресором. Про це повідомила прес-служба СБУ.

- 2022 року підприємства українського бізнесмена перерахували до російського бюджету близько 6 млрд гривень через сплату податків і зборів. Підприємства Черняка розташовані у чотирьох країнах Центральної Азії та Південного Кавказу закуповували промислові обсяги спирту та інших продуктів у Росії, - йдеться у повідомленні.

У ході обшуків в офісах холдингу в Україні виявлено документи та інші матеріальні докази незаконної діяльності на користь країни-агресора.

18 серпня суд Москви заочно заарештував Черняка, за допомогу українській армії його звинувачували у «фінансуванні тероризму».

2021 року «Хортиця» очолила ринок горілки в Росії. Однак після агресії Росії в Україну Global Spirits позбавили ліцензії на виробництво Росії та Білорусі. Постачання до Росії припинилися в 2014 році. У травні 2022 року заводи Global Spirits змінили власника в РФ, переходячи до Олександра Беспалова. ЗМІ повідомляють, що Євген Черняк поза Україною, а на початку війни він організував гуманітарну допомогу з Польщі, Австрії та Чехії.