Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
14 травня
Завантажити ще

Мовний омбудсмен прокоментував тезу про російськомовних військових на фронті

Мовний омбудсмен прокоментував тезу про російськомовних військових на фронті
Фото: Суспільне

Мовний обмудсмен Тарас Кремінь заявив, що ніколи не отримував скарг на те, що українські військові на фронті спілкуються російською мовою. Водночас саме завдяки ЗСУ утверджується українська держава і зміцнюється державна мова. Так Кремінь відповів на запитання "Суспільного" про те, що частина українців апелює до російськомовності військових.

- Хочу нагадати, що, відповідно до статті 15 мовного закону, нормативні акти, документації, діловодство, команди, навчання, виконання заходів відбуваються державною мовою. Тому яка мова спілкування між військовими за чаєм, якою мовою вони виголошують радість від знищення російського корабля або знищення російського окупанта — це їхня особиста справа. Але ми готові, як завжди, бути поруч і з великою повагою ставимося до кожного військового. Підкреслюю — зусиллями яких утверджується українська держава і зміцнюється державна мова, - заявив Кремінь.

Кремінь заявив, що за останні роки українська мова стала панівною, у тому числі в соціальних мережах, проте ще є регіони із невисоким рівнем знання державної мови.

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» ухвалили 24 квітня 2019 року. Закон зобов'язує говорити українською на роботі держслужбовців, військовослужбовців, політиків, силовиків, правоохоронців, суддів, нотаріусів, медиків. У сфері обслуговування при першому зверненні до клієнта чи покупця має звучати українська мова. Усі друковані та інтернет-видання повинні мати рівнозначну версію українською мовою.