Завантажити ще

Папа Римський закликав не плутати Різдво з споживанням та пам'ятати про війну в Україні, Ізраїлі та Палестині

Папа Римський закликав не плутати Різдво з споживанням та пам'ятати про війну в Україні, Ізраїлі та Палестині
Фото: REUTERS

Папа Римський Франциск напередодні Різдва закликав ставитись до святкування Різдва без марнотратства та пам'ятати про ті країни, де зараз складні ситуації. Про це повідомляє Vatican News.

- Будемо близькі з нашими братами та сестрами, які страждають на війну: пам'ятаємо про Палестину, про Ізраїль, про Україну. Давайте подумаємо також про тих, хто страждає на злидні, голод, рабство, – сказав понтифік.

У Ватикані сьогодні на майдані Святого Петра зібралися паломники з усього світу. Перед Різдвом там встановили 28-метрову ялинку та вертеп. Папа Римський закликав вірян піклуватися про нужденних і відкривати серця для доброти та лагідності.

24 грудня президент України Володимир Зеленський привітав українців із Різдвом Христовим і сказав, що в наш час вечеря з сім'єю стає особливою, враховуючи, що не всі будинки, а в деяких і взагалі зруйновані будинки. Глава держави зазначив, що важливість Різдва не у стравах на столі, а у людях за столом.

2023 року в Україні Різдво відзначається 25 грудня. У вересні ПЦУ перейшла на новоюліанський календар, і багато церковних свят відзначатимуться тепер в інші дати, багато з них зрушать на 13 днів. Крім того, у лютому про перехід на новий календар оголосила Українська Греко-Католицька Церква, а у березні УГКЦ опублікувала оновлений церковний календар свят. Святкування Великодня в Україні відбуватиметься у різні дні відповідно до Новоюліанського та Юліанського календарів.