Завантажити ще

Заступник Резнікова вирішив звільнитися на тлі скандалу із закупівлями в Міноборони

Заступник Резнікова вирішив звільнитися на тлі скандалу із закупівлями в Міноборони
Фото: mil.gov.ua

Заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов попросив звільнити його з посади через звинувачення, які пов'язані із закупівлею продуктів для військовослужбовців. Про це 24 січня йдеться на сайті відомства.

- Міністр оборони України сьогодні підтримав прохання В’ячеслава Шаповалова щодо його звільнення з посади заступника міністра оборони України та звернувся з відповідним поданням до Кабінету міністрів України, - сказано в повідомленні.

В’ячеслав Шаповалов відповідав за тилове забезпечення ЗСУ. Він попросив звільнити його, “щоб не створювати загрози для стабільного забезпечення Збройних Сил України внаслідок кампанії звинувачень, пов’язаних з закупкою послуг харчування".

- Не зважаючи на те, що озвучені звинувачення є необґрунтованими та безпідставними, заява В’ячеслава Шаповалова про звільнення є достойним вчинком в традиціях європейської та демократичної політики, демонстрація того, що інтереси оборони є вищими, ніж будь-які кабінети чи крісла, - заявили в Міноборони.

Міністерство оборони України вважає, що такий крок дозволить зберегти довіру суспільства та міжнародних партнерів та забезпечити об’єктивність під час додаткових уточнень та можливих розслідувань. 

Вячеслав Шаповалов призначений Кабінетом міністрів заступником міністра оборони 17 листопада 2021 року. До цього він був заступником міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

23 січня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув питання щодо закупівлі продуктів нібито за завищеними цінами. За підсумками засідання було рекомендовано залишити Олексія Резнікова на посаді міністра оборони, а правоохоронцям доручити завершити розслідування.

21 січня "Дзеркало тижня" повідомило, що ціни на продукти для військовослужбовців у контракті Міністерства оборони на 2023 рік перевищують роздрібні у два-три рази. 23 січня Олексій Резніков пояснив, що Міноборони купує не окремі продукти, а комплексну послугу із забезпечення харчування.