Завантажити ще

У Міноборони спростували намір мобілізувати чоловіків з-за кордону - ЗМІ не так зрозуміли

У Міноборони спростували намір мобілізувати чоловіків з-за кордону - ЗМІ не так зрозуміли
Фото: Ілларіон Павлюк/armyfm.com.ua

Німецькі ЗМІ неправильно зрозуміли слова міністра оборони України Рустема Умєрова про мобілізацію чоловіків, які мешкають за кордоном. Про це начальник управління преси та інформації Міністерства оборони України Ілларіон Павлюк сказав у коментарі «Бабелю».

За словами Павлюка, обговорень механізмів призову до лав ЗСУ з-за кордону на порядку денному немає. Умєров говорив про рекрутинг і необхідність донести до українців за кордоном, як важливо їм приєднатися до війська, а західні журналісти змістили акцент.  

Уранці 21 грудня німецькі видання Welt і Bild написали з посиланням на міністра оборони України Рустема Умєрова, що наступного року Міноборони планує призов до ЗСУ чоловіків віком 25-60 років, які перебувають за кордоном, та розробляє “санкції” у разі неповернення в країну. Bild порахував, що лише у Німеччині живуть 189 484 чоловіки з громадянством України віком від 18 до 60 років. У цілому мова може йти про сотні тисяч людей.

19 грудня на своїй підсумковій пресконференції президент України Володимир Зеленський розповів, що Генеральний штаб ЗСУ попросив мобілізувати 450-500 тисяч осіб. Це коштуватиме Україні 500 мільярдів гривень.