12 червня
Завантажити ще

Ексначальнику Одеського ТЦК Борисову подовжили арешт ще на два місяці

Ексначальнику Одеського ТЦК Борисову подовжили арешт ще на два місяці
Фото: арміяінформ

Печерський районний суд Києва подовжив арешт колишньому начальнику Одеського обласного центру комплектування та соціальної підтримки Євгену Борисову, якого підозрюють у незаконному збагаченні. Про це 14 грудня повідомило "Суспільне" з посиланням на головного спеціаліста відділу роботи з громадськістю та ЗМІ Державного бюро розслідувань Ольгу Чиканову.

- Йому продовжено запобіжний захід на 60 днів, доки триває слідство, - розповіла вона.

За словами Чиканової, вже було проведено безліч слідчих дій спільно з іспанськими колегами, і тому потрібен додатковий час для виконання всіх необхідних слідчих процедур.

На початку грудня 2022 року було виявлено, що Борисов, відповідальний за мобілізацію у регіоні, ухилявся від військової служби після виписки зі шпиталю. Згодом, у другій половині місяця, він обманом залишив країну, відвідавши  Республіку Молдова, Туреччину, Сейшельські острови та Іспанію. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Одеського військкома було відсторонено 1 травня через корупційні звинувачення, а на його місце призначили Олександра Охріменка. ДБР провела велике розслідування, зібравши "величезний" обсяг доказів. У ході перевірки використовувалися дані ЗМІ та матеріали НАЗК, які виявили необґрунтоване збагачення ексвійськкома на 188 млн грн. 24 липня Борисов був затриманий у Києві.

Журналістські розслідування показали, що мати підозрюваного стала власницею будинку в Іспанії вартістю понад 4 млн. євро. Також виявлено, що теща ексвійськкома стала власницею цінних автомобілів та нерухомості, не маючи законних коштів для таких придбань. Дружина ексвійськкома також придбала нерухомість в Іспанії вартістю 737 тис. євро, не маючи достатніх законних активів.