Завантажити ще

Відповідальність за кібератаку на «Київстар» взяло хакерське угруповання ГРУ "Сонцепік"

Відповідальність за кібератаку на «Київстар» взяло хакерське угруповання ГРУ
Фото: Изображение Pete Linforth с сайта Pixabay

Відповідальність за кібератаку на «Київстар» взяло на себе російське хакерське угруповання "Сонцепік". Про це йдеться у його телеграм-каналі вранці 13 грудня.

– Ми, хакери «Сонцепек», беремо на себе повну відповідальність за кібератаку на «Київстар». Ми знищили 10 тисяч комп'ютерів, понад 4 тисячі серверів, усі системи хмарного зберігання даних та резервного копіювання, - сказано в повідомленні.

Атаку на «Київстар» пояснили тим, що компанія "забезпечує зв'язком ЗСУ, а також державні органи та силові структури України".

СБУ повідомила, що "Сонцепік" - російське псевдохакерське угрупування, яке є хакерським підрозділом ГРУ. СБУ розглядає кібератаку Росії на цивільну інфраструктуру України як черговий воєнний злочин.

У телеграм-каналі хакерського угрупування "Сонцепік", названого так само як російська важка вогнеметна система, понад 27 тисяч підписників. У липні українське видання про IT dev.ua написало з посиланням на Держспецзв'язку, що російське хакерське угруповання "Сонцепік" пов'язане з угрупованням ГРУ Sandworm. Sandworm поширювала вірус NotPetya, який у 2017 році знищив дані на комп'ютерах комерційних та урядових структур в Україні.

Стільниковий зв'язок та інтернет «Київстар» перестали працювати вранці 12 грудня. Начальник служби зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ Володимир Фітьо в ефірі телемарафону запевнив, що збій не позначився на роботі ЗСУ, оскільки військові користуються іншим зв'язком.

СБУ відкрила кримінальне провадження через кібератаку на "Київстар" за вісьмома статтями Кримінального кодексу України.