Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Україна отримала новітні ракети-мисливці за "Шахедами"

Україна отримала новітні ракети-мисливці за
Фото: wikipedia.org

Великобританія надала Україні деякі зі своїх новітніх озброєнь для боротьби з дронами-камікадзе Shahed. Йдеться про ракети Martlet.

Ракети Martlet (LMM) можуть заощадити Україні кошти на боротьбу з безпілотниками, якими Росія атакує наші міста та об'єкти.

Це легка багатоцільова керована ракета, створена для військових потреб Великобританії компанією Thales Air Defense. Її починали розробляти як ракету "повітря-земля". Але наразі існують варіанти застосування з повітряних, морських та наземних платформ.

Ракета може працювати у різних режимах

Міністерство оборони Великобританії замовило у свого військпрому 1000 ракет ще 2013 року. Проте поступати до військ вони почали лише у 2021-му, а все замовлення планується реалізувати у 2024 році. Martlet є універсальною малогабаритною багатоцільовою керованою ракетою Lightweight Multirole Missile (LMM), створеною британським відділенням групи Thales.

Як повідомляє британське видання The Times, ракета після прийняття на озброєння у Великій Британії отримала назву Martlet. Вона призначена для забезпечення потреб армії у різних режимах:

  • морський;
  • земля-земля;
  • земля-повітря;
  • повітря-повітря.

Морський LMM буде встановлено на нових гелікоптерах Lynx Wildcat Королівського флоту для використання проти малих надводних суден. Турецька компанія ASELSAN розробила спеціальні системи кріплення, які також можуть дозволити запускати LMM з військово-морських платформ, таких як швидкісні штурмовики.

Другий варіант - режим "земля-земля" - передбачає подвійний ефект (уламковий вибух та кумулятивний заряд) боєголовки LMM і робить її придатною для використання проти широкого кола наземних цілей, включаючи легку/середню броню.

Третій варіант - повітряний запуск. Ця модульна конструкція ракети дозволяє в майбутньому розробляти та впроваджувати альтернативні боєголовки. Ракети системи «земля-повітря» у липні 2019 року вже було випробувано як на малих суднах, так і як протиракетний зенітний ракетний комплекс (ПЗРК).

Використовують лазерний промінь

LMM у початковій партії використовують лазерний промінь з інфрачервоним терміналом самонаведення.

Ракета LMM Martlet має такі характеристики:

  • стартова маса – 13 кг,
  • довжина – 1,3 м
  • діаметр корпусу – 76 мм.

Маса кумулятивно-уламкової бойової частини становить 3 кг. Під час стрільби по ворожій повітряній цілі вона вибухає неконтактним лазерним підривником.

Дальність пострілу становить 8 км. Особливістю ракет Martlet є використання двоканальної системи наведення – лазерної променевої та інфрачервоної на кінцевій ділянці наведення. Управління ракетою відбувається за допомогою джойстика. Щоб успішно вразити ціль, оператор має упіймати її центр прицілом.

ПЗРК LMM Martlet вже використали для боротьби з дронами "Орлан-10" російських окупаційних військ. Британські ракети Martlet є ефективними у боротьбі з цілими групами ударних дронів, зокрема іранських "шахедів", які використовує Росія у війні проти України.

До речі

Ракета, що використовується у Patriot, - MIM-104 - коштує близько 3 млн доларів. Згідно з даними з відкритих джерел, вартість однієї ракети Martlet у десятки разів дешевша.