Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Україна створює нову модифікацію крилатої ракети "Нептун"

Україна створює нову модифікацію крилатої ракети
Фото: Олексій Бобовніков/mil.in.ua

Україна створює нову модифікацію ракети для комплексу "Нептун". Про це повідомив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтервʼю АрміяІnform.

- Наразі ведеться робота зі створення так званого довгого «Нептуна». Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу «Нептун», — сказав заступник очільника Міноборони.

Також ведеться активна робота разом із Міністерством стратегічних галузей промисловості стосовно зміцнення системи ППО, додав Гаврилюк.

— Поки що про це ми не можемо говорити докладно, скажу лише, що триває робота над модернізацією зенітно-ракетних комплексів «Бук» та С-300, - зазначив він.

За версію “Мілітарного”, йдеться про далекобійну версією комплексу «Нептун».

«Нептун» - українська крилата ракета. Початково однойменний комплекс розроблявся для ураження бойових кораблів противника. Нині, ймовірно, йдеться про версію ракети Р-360 для ураження наземних цілей.

У квітні представник українського оборонного відомства на умовах анонімності повідомив The Drive, що конструктори працюють над модифікацією протикорабельної ракети «Нептун» для ураження наземних цілей. Вона може запускатись з тієї ж пускової установки та має максимальну дальність 400 км і бойову частину масою 350 кілограмів проти 150 кг у протикорабельній версії.

14 вересня крилатими ракетами «Нептун» було уражено російський зенітний комплекс С-400 біля окупованої Євпаторії. 21 вересня СБУ спільно із ВМС завдали удару ракетами «Нептун» по військовому аеродрому «Саки» в Криму.