Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
25 лютого
Завантажити ще

РФ хоче звинуватити Україну в завищених вимогах обмінів полоненими, яких немає з літа

РФ хоче звинуватити Україну в завищених вимогах обмінів полоненими, яких немає з літа
Фото: t.me/Koord_shtab

Росія підготувала чергову хвилю дезінформації стосовно причин припинення обмінів полоненими. Про це 3 грудня сказано в телеграм-каналі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

- З метою виправдати свою бездіяльність російська сторона готує звинувачення проти України. Зокрема, Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими готуються закинути завищення вимог щодо формули обміну та намір повернути військовослужбовців усіх без винятку підрозділів, зокрема тих, до яких російська влада плекає особливу пропагандистську лють, — йдеться у заяві.

Дезінформація з'явиться найближчим часом на російських пропагандистських каналах. Метою російських спецслужб назвали дестабілізувати ситуацію всередині українського суспільства та посіяти недовіру до державних органів України, які організовують обміни полоненими.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими зазначили, що з літа уповноважені представники російської сторони ускладнюють обмінний процес. Використання теми полонених для інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) назвали порушенням норм міжнародного гуманітарного права. У Координаційному штабі додали, що Росія досі не створила уповноважений орган для обміну полоненими.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими утворений 11 березня 2022 року згідно з постановою Кабінету міністрів України. Головою штабу призначено начальника ГУР Кирила Буданова.

Останній обмін відбувся 7 серпня, в рамках нього Україна повернула 22 військовослужбовців. 17 листопада речник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко повідомив, що Росія заморозила обміни. 2 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що обміни військовополоненими продовжуються — проводяться непублічно та проходять на полі бою