Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
25 лютого
Завантажити ще

Росія заморозила обміни військовополоненими, щоб розхитати українське суспільство

Росія заморозила обміни військовополоненими, щоб розхитати українське суспільство
Фото: t.me/ermaka2022

Росія заморозила обміни військовополоненими, тож останній відбувся понад три місяці тому. Про це керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко повідомив "Настоящему времени".

- Знаходяться різні причини для того, щоб відстрочити ці обміни, і фактично це таке гачкотворство для того, щоб цей процес сповільнити, і для того, щоб мати можливість проводити якісь пропагандистські кампанії. Ми думаємо, що це робиться саме для цього… Причини можуть бути також у тому, що Росія намагається розхитати українське суспільство, намагається переконати рідних військовополонених у тому, що обміни не відбуваються через перешкоди з українського боку. Закликає до якихось масових акцій. І таким чином вони використовують військовополонених як ще один важіль впливу на українців, – сказав представник української сторони.

Яценко запевнив, що Київ готовий обмінювати полонених, місця утримання російських військовополонених заповнюються й Україні зовсім не потрібно тримати їх. Тим більше, що умови, в яких українські захисники перебувають у Росії, значно гірші за ті умови, які пропонує Україна як європейська країна, яка дотримується третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Представник Координаційного штабу підтвердив, що останній обмін відбувся 7 серпня, про нього повідомляли публічно. В рамках обміну повернули 22 українських військовослужбовців. Раніше обміни відбувалися практично щомісяця, зазначило видання.