Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 лютого
Завантажити ще

Влада Закапаття запевнила, що перевірка документів не пов'язана з мобілізацією

Влада Закапаття запевнила, що перевірка документів не пов'язана з мобілізацією
Фото: politika.ko.net.ua

Голова Закарпатської ОВА Ігор Шинкарюк пояснив рішення ради оборони Закарпаття про запровадження посилених заходів безпеки у регіоні під час воєнного стану, зокрема перевірки документів. За його словами, багато жителів неправильно витлумачили таке рішення і пов'язали його з мобілізацією. Про це він сказав на брифінгу.

- Хочу одразу сказати, що багато хто неправильно трактує ухвалене рішення. Не дочитують до кінця документи на сайті Закарпатської обласної військової адміністрації. У зв'язку з чим зроблено неправильні висновки. Насамперед хочу наголосити, що це питання стосується виключно перевірки документів, – заявив Ігор Шинкарюк. - Цей режим виконується відповідно до постанови, яка дійсно включає перевірку не лише документів, але й транспортних засобів, житла, майна та всього іншого. Тобто це регулює сама ухвала, але на території Закарпатської області рішенням ради оборони запроваджено виключно перевірку документів.

Шинкарюк зазначив, що таке рішення дає правові підстави військовослужбовцям, а також іншим представникам сектору охорони та безпеки здійснювати перевірку документів у зоні несення ними служби. Справа в тому, що на Закарпаття прибуває багато людей, а право перевірки документів мають лише правоохоронці. За словами чиновника, військові та представники Нацгвардії доповідають про численні випадки, коли певні підозрілі люди заходять на об'єкти критичної інфраструктури або інші території, що охороняються, не маючи при собі жодних документів. При цьому військовослужбовці, зупинивши таких людей, повинні з'ясувати їхню особу, не маючи таких повноважень. Це рішення ради оборони області має спростити роботу військовим та посилити безпеку самих громадян.

Крім того, за словами заступника голови ОВА, багато хто сьогодні прибуває на територію області з метою незаконного перетину кордону. Ця ситуація додає роботи працівникам Державної прикордонної служби. Наразі ж рішенням ради оборони призначено комендантів, які безпосередньо у районах визначатимуть, які військові підрозділи, яких сил та засобів Національної гвардії, державної прикордонної служби, СБУ матимуть право відповідного контролю документів.

За словами Шинкарюка, у соціальних мережах вже поширюють велику кількість дезінформації та різного роду вкидів з цього приводу. Тому він ще раз наголосив: інформація про те, що у рамках цього правового режиму надається право перевіряти транспортні засоби, житло чи інші приміщення громадян, не відповідає дійсності. Все це можливе лише за наявності відповідного рішення та санкції суду.

30 листопада Рада оборони області ухвалила рішення запровадити перевірку документів на території Закарпатської області. Зміни набули чинності з 1 грудня.

 

Новини по темі: військові Закарпаття