Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 лютого
Завантажити ще

Безугла, яка розкритикувала Залужного, заявила, що написала “очевидні для військових речі"

Безугла, яка розкритикувала Залужного, заявила, що написала “очевидні для військових речі
Фото: facebook.com/m.bezuhla

Народний депутат фракції «Слуга народу» Мар’яна Безугла, яка розкритикувала Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, заявила, що «написала очевидні речі». Свої дописи у фейсбуці вона прокоментувала "Радіо Свобода".

- Я нічого такого особливого не написала. Це знають військові, безпосередньо військові. У нас немає якихось ідеальних та неідеальних генералів – це одна єдина система. Якщо в оперативно-тактичному угрупованні змушують наступати по посадці чи розміновувати за допомогою Bradley, то не може бути такого, що вертикаль не скоординована. Я написала очевидні речі. Що їх коментувати? - сказала заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Безугла додала, що закликає до змін у Збройних силах України. 

- Або ми змінюємося, або ми залишаємося маленькою пострадянською армією і, вибачте, по пропорціях: у нас набирають людей – у них набирають людей, вони пострадянськи структуровані – ми пострадянськи менш структуровані. Тож у кого більше шансів? - заявила нардеп.

За словами Безуглої, “людей без бачення, без змін у ТЦК просто хочуть забирати тисячами”.

- Або те, що беруть непідготовлену бригаду і кидають на посадку, то це я розхитую, дестабілізую обстановку? Якщо ми будемо діяти так, як росіяни, ми не виграємо, суто пропорційно. Це питання я і порушую, — підсумувала вона.

26 та 27 листопада Мар’яна Безугла опублікувала у своєму фейсбуці дописи із відкритою критикою Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. У першій публікації вона заявила, що Залужний «не зміг надати план задуму на 2024 рік», окрім посилення мобілізації, тому військове керівництво України «має піти».

Дописи Безуглої викликали обурення деяких її колег по фракції, але безпосередньо лідери фракції та партії “Слуга народу” своє ставлення до заяв нардепа не висловили.

27 листопада колега Безуглої по фракції Ігор Кривошеєв зареєстрував постанову про відкликання Мар’яни Безуглої з посади заступника голови комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Нардеп від «Європейської солідарності» Ірина Фріз ініціювала розгляд на комітеті позбавлення Безуглої посади голови підкомітету з питань демократичного цивільного нагляду та контролю комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

26 листопада член комітету Федір Веніславський («Слуга народу») в ефірі Radio NV заявив, що перебування Безуглої у комітеті є загрозою національній безпеці.