Німецька будівельна компанія Knauf поповнила перелік міжнародних спонсорів війни через свою роботу в Росії. Про це повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).
- Фахівці з Knauf продовжують будувати міста країні-агресору. Це особливо цинічно контрастує з тисячами зруйнованих житлових будинків в Україні армією агресора, що фінансується в тому числі за рахунок податків Knauf, - пояснили своє рішення в НАЗК.
За даними Агентства з питань запобігання корупції, сьогодні Knauf є найбільшим німецьким інвестором у будівельній галузі Росії. За 2022 рік компанія сплатила до бюджету РФ близько 117 мільйонів доларів. Knauf представлений в Росії десятьма дочірніми підприємствами, 20 заводами та майже 30 ресурсними центрами. Кількість співробітників налічує чотири тисячі осіб.
- Knauf також має діючі потужності з виробництва акустичних стельових плит та підвісних систем у Спеціальній економічній зоні “Алабуга” (Татарстан), на території якої організовано російське виробництво БПЛА Shahed-136, - зазначили в агентстві з питань запобігання корупції.
У жовтні 2022 року російські керівники заводу Knauf у підмосковному Красногорську погоджували мобілізаційні списки з владою. Частину тих, хто одержав повістку, начебто підвозили до військкоматів у фірмовому мікроавтобусі компанії.
У НАЗК зазначили, що перелік міжнародних спонсорів війни є потужним репутаційним інструментом. З вересня 2022 року агентство співпрацює з базою даних World-Check міжнародної компанії LSEG, що використовується банками та страховими компаніями для оцінки ризиків. World-check – найбільша у світі база для перевірки контрагентів щодо зв’язків з терористичними організаціями, шахрайством тощо.
2 листопада Україна внесла швейцарську корпорацію Nestle до переліку міжнародних спонсорів війни. 2 жовтня російський Forbes назвав французьку "Леруа Мерлен" найбільшою іноземною компанією, що залишилася в Росії попри вторгнення до України.